Värvus loob meeleolu

Värvitoonide valik võib mõjutada ruumi õhkkonda. Oluline on meeles pidada, et värvused peavad sobima olukorraga ja need ei tohi ruumi üldisest stiilist erineda. Selles suhtes peavad värvilahendused jääma teatud piiridesse: kui toa üldine stiil on näiteks nooruslik ja energiline, siis vaevalt annab seda seinte tooniga rafineerituks ja elegantseks muuta.

Elegantsus

Ideaalselt sobivad niisugused värvused nagu valge, kreemjas, beež, hall, pruun või tumesinine. Nendega sobivad kokku loomingulised aktsendid hõbedastes või pruuni metalliku toonides. Need annavad võimaluse rõhutada teatud elemente ja elegantsust tervikuna.

Jahedus

Jahedust aitavad luua niisugused värvused nagu hall, sinine, heleroheline, sinakas bordoo või antratsiit. Loomingulised aktsendid hõbedase metalliku või bordoometallikuga rõhutavad seda veelgi.

Esinduslikkus

Siin eelistatakse esmajoones suursugust punast, halli ja tumesinist. Aktsentvärvused on niisugusel puhul moka, beež või tumelilla. Loomingulised aktsendid kuldse või hõbedasega lisavad esinduslikkust ja terviklikkust.

Mugavus

Soojad värvused ja harmoonilised kooslused määravad üldilme: soe kollane ja oranž, soojad punased toonid, soe oliiviroheline. Ka pruun koos beežiga loob soojuse ja hubasuse tunde.

Rahu

Kasuta loomulikke värvusi: beež, pruunid mullakarva toonid, õrnad helerohelised ja sinised. Toon-toonis kooslused, näiteks beež koos pruuniga, loovad rahuliku meeleolu, roheline ja sinine värskendavad seda.

Noorus

Kasuta energilisi ja stiilseid värvusi, nagu sidrunikollane, sinakasrohekas petrooleumitoon, mairoheline, oranž ja ereroosa. Mitme ereda tooni kooslus (näiteks sidrunikollane koos sinakasroheka petrooleumitooniga) on muutunud üheks suunaks nooruslike interjööride värvilahendustes!

Õrnus

Valge, sirelililla, kreemjas, roosa või pastellroheline annavad ruumile õrna naiseliku iseloomu. Toon-toonis valge koos kreemjaga tekitab erakordse õrnuse mulje.

Lõbusus

Esiplaanile tõusevad kollane, rohekaskollane, mairoheline ja oranž – on ju need värvused omased just lõbusale õhkkonnale. Mitme ereda tooni kooslus, näiteks kollane/roheline, tugevdab rõõmsat muljet.

Looduslikkus

Loodust seostatakse vee, värske õhu, heinamaade ja puudega. Seepärast tuleb loodusliku õhkkonna loomisel eelistada niisuguseid värvusi nagu sinine, roheline ja valge, kuid ei tasu unustada ka maapinnaga seotud värvusi, pruuni ja beeži. Sellised kooslused loovad harmoonilise enesetunde ning seostuvad looduse ja loomulikkusega.