Värvus loob meeleolu

Värvitoonide valik võib mõjutada ruumi õhkkonda. Oluline on meeles pidada seda, et värvused peavad sobima olukorra ja ruumi stiiliga. Selles suhtes on värvilahendustel teatud piirid: kui toa üldine stiil on näiteks nooruslik ja energiline, siis vaevalt saab seda seinte tooniga rafineerituks ja elegantseks muuta.

Elegantne õhkkond

Ideaalselt sobivad värvused nagu valge, kreemjas, beež, hall, pruun või tumesinine. Nendega sobivad kokku dekoratiivsed aktsendid hõbedastes või pronksivärvi metalsetes toonides, millega saab rõhutada üksikuid elemente ja elegantsust tervikuna.

Jahe õhkkond

Jahedust võib luua toonidega nagu hall, sinine, heleroheline, antratsiit ja bordoo koos sinisega. Dekoratiivsed aktsendid hõbedastes metalsetes toonides rõhutavad sellist meeleolu efektselt.

Esinduslik õhkkond

Siin tuleb eelistada esmajärjekorras suursugust punast, halli ja tumesinist. Aktsentvärvused on sel juhul moka, beež või tumelilla. Dekoratiivsed aktsendid kuldsetes või hõbedastes metalsetes toonides lisavad esinduslikkust ja terviklikkust.

Mugav õhkkond

Soojad värvused ja harmoonilised kooslused määravad üldise ilme: soe kollane ja oranž, soojad punased toonid, soojad oliivirohelised toonid. Pruuni varjundid beežiga loovad soojuse ja mugavuse tunde.

Rahu

Kasutage looduslikke värvusi: beež, pruunid mullakarva toonid, õrnad helerohelised ja sinised. Toon-toonis kooslused (näiteks beež ja pruuniga) loovad rahuliku meeleolu, roheline ja sinine värskendavad seda.

Nooruslik õhkkond

Kasutage energilisi, stiilseid värvusi, näiteks sidrunikollane, sinakasroheline petrooleumitoon, mairoheline, oranž või ereroosa. Mitmete eredate toonide kooslus (näiteks sidrunkollane koos sinakasrohelise petrooleumitooniga) on kaasaegne trend nooruslike interjööride värvilahenduses!

Valge, sirelililla, kreemjas, roosa või pastellroheline annavad ruumile õrna naiseliku iseloomu. Toon-toonis valge koos beežiga jätab erakordselt õrna mulje.

Alpina ColorMix Veilchen 3, Perlmutt 4, Kakao 4

Esiplaanile tulevad kollane, rohekaskollane, mairoheline ja oranž – on ju need värvused iseloomulikud just lõbusale õhkkonnale. Mitmesuguste eredate toonide kooslus, näiteks kollane/roheline, tugevdab rõõmsat muljet.

Alpina ColorMix Porzellan 2, Vanilla 4

Loodust seostatakse vee, värske õhu, heinamaade ja puudega. Seepärast tuleb loodusliku õhkkonna loomisel eelistada niisuguseid värvusi nagu sinine, roheline, valge ega ei tasu unustada ka maavärve, pruuni ja beeži. Sellised kooslused loovad harmoonilise e

 

 

Soovitatavad tooted