Kas radiaatoreid võib värvida?

Roostes ja kollaseks tõmbunud radiaatoreid, küttesüsteeme ja metalltorusid saab hõlpsasti uuendada mittekolletuva ja kriimustuskindla Alpina radiaatorivärviga Heizkörperlack.

Siinkohal anname aga omalt poolt ka mõned nõuandeid kuidas täpsemalt radiaatori värvimistöid ette võtta.

 • Kui võimalik, eemalda radiaator enne värvimist, sest siis on värvimistööd oluliselt lihtsamad. Kui see pole võimalik, siis katke põranda- ja seinapind kaitsekile või kattepaberiga.
 • Pealekantav värvikiht tuleb teha õhuke. Kui värvimise ajal tilgub värv põrandale, siis on pealekantav kiht liiga paks. Radiaatori vertikaalsetele osadele kogunenud värvitilgad eemaldage pärast kuivamist tugeva harjaga ning viimistlege pind üle.
 • Värvimiseks kasuta kõverat radiaatoripintslit ja väikest karvast rulli, mille karvapikkus on 5-6 mm, sellega on pealekantav värvikogus piisav. Kõver pintsel aitab pääseda kohtadesse kuhu rull ei mahu.
 • Alpina radiaatorivärvi võib kanda ainult jahtunud küttekehale, seetõttu sobib värvimiseks ideaalselt kütteeelne periood. Soojal radiaatoril kuivab värv liiga kiiresti ja tulemus ei ole hea.
 • Enne radiaatorite värvimist tuleks need korralikult puhastada, vajadusel ka niiske lapiga puhtaks pesta ning eemaldada tekkinud rooste. Viimistlemata radiaatorid tuleks kindlasti kruntida tootega Alpina Grundierung für Metal. Puidukrunt siinkohal ei sobi! Varem viimistletud radiaatoritele piisab kahest kihist radiaatorivärvist.
 • Rooste ja vana värvi eemaldamiseks kasuta sobivat liivapaberit, see peab olema kare. Küsi poest liivapaberit numbriga 80-100 (number näitab liivaterade kogust ühel cm2). Kui radiaatori vana värvikiht on korralik ja soov värvitooni vaid värskendada, kasutage peenemat liivapaberit – skaalal 120-150. Kui lihvite liiga jämeda liivapaberiga, võib tulemus jääda triibuline ja uue värvikihi alt läbi kumama.
 • Radiaatorivärvi tohib pinnale kanda kui ruumis on vähemalt 5 kraadi sooja, aga mitte üle 20 oC. Esimene värvikiht kuivab umbes 3-5 tundi, pärast teist värvikihti on pind täiesti kuiv 8-10 h möödudes. Ühe ruutmeetri värvimiseks kulub 90-120 ml värvi. Radiaatorivärv Alpina Heizkörperlack on saadaval valges värvitoonis ja kasutusvalmis.
 • Kui radiaatori värvimisest on värvi üle jäänud, siis võib seda julgelt kasutada ka teistel pindadel, nagu näiteks puit. Radiaatorivärv ei sobi aga plastikust detailide värvimiseks, kuna see ei pruugi nakkuda aluspinnaga.
 • Radiaatoreid on võimalik värvida ka pihustiga. Sel juhul tuleb tagada põhjalik ventilatsioon ning radiaatori tagune pind suures ulatuses kinni katta, kuna surverõhk levitab palju värvi. Võimalusel soovitame teha pihustustöid õues.
 • Et Alpina radiaatorivärv Heizkörper säilitaks oma suurepärase kuumakindluse ei ole soovitatav seda toonida.
 • Kui mingil põhjusel on radiaatori värvikiht mehaaniliselt kahjustada saanud, siis see koht tuleb üle värvida. Kui jätate selle tegemata ja kuivatate radiaatoril niiskeid riideid, võib kahjustatud kohas tekkida rooste.

Müüt või tõde?

On öeldud, et radiaatori värvimine põhjustab soojuskadu.

Absoluutselt mitte! Spetsiaalne radiaatorivärv on õhukesekihiline ja juhib soojust, seega radiaatori värvimine ei avalda mingisugust mõju edaspidisele soojuse eraldumisele.