Fassaadi värvimise 7 kuldreeglit

1. Enne värvimist paranda! Vaata puitfassaad hoolikalt üle ja kui seal on kahjustusi, siis paranda need. Kui katus, vihmaveerenn või miski muu vajab remonti, on mõistlik ka need parandustööd enne värvimist ära teha.

2. Värvimistööd olgu turvalised! Mõtle läbi, kuidas vajalikele kohtadele ligi pääsed. Arvesta, et pead ronima, pintslit ja värvipurki käes hoidma ning samal ajal värvi seinale pintseldama. Kui valid redeli, siis veendu, et see oleks stabiilne ja ohutu. Turvalisem valik on tellingud.

3. Lahjenda! Esimene kiht värvi tuleks lahjendada 2-5 protsendi puhta külma veega ja hoolikalt läbi segada. Seega kümnele liitrile värvile lisa 200 grammi vett. See vee kogus tundub küll väike, aga lihtsustab värvi pealekandmist märgatavalt. Teine kiht värvi kanna peale lahjendamata kujul.

4. Sega põhjalikult! Sega värv kindlasti enne kasutamist läbi, isegi kui seda äsja kaupluses tehti. Segamiseks kasuta puhast puidust pulka. Metallist tööriista segamiseks ära kasuta, kuna see võib kriimustada purgi põhja ja kattekihist võib värvi lahti tulla.

5. Vali õige teip! Küsi müüja käest nõu, missugune teip sobib kõige paremini, pehme või jäik. Kleeplindid on erinevad, mõni kleepub liiga kõvasti ja kipub jätma liimijälgi, teine tuleb pinnalt liiga kergesti lahti.

6. Uued voodrilauad krundi ja värvi enne fassaadile paigaldamist! Uusehitise puhul värvi lauad ühes kihis enne kinnitamist, soovitavalt mõlemalt poolt. Seejärel kinnita need poltide ja kruvidega ning kanna peale teine kiht värvi. Kui värvida mõlemad kihid enne fassaadile kinnitamist, võib juhtuda, et kinnituskohtades saab värv kahjustatud.

7. Vali õige värv ja asjakohased tingimused! Värv tuleks valida vastavalt puidutüübile. Iga laud tuleks värvida eraldi terves pikkuses, mitte poolikute laudade kaupa. Värvimiseks ei sobi liiga palav ja päikesepaisteline ega vihmane ilm. Värv kuivab ligikaudu 12 tundi. Optimaalse tulemuse saavutamiseks kanna fassaadile kaks värvikihti. Vastavalt vajadusele ja soovile võid värvi peale kanda ka kolmes kihis, siis on värvitud pind veelgi vastupidavam. Kolmas värvikiht võib aga oluliselt mõjutada lõplikku tooni.