Dekoratiivmaterjalid aktsentidena

Dekoratiivmaterjale kasutatakse siis, kui tahetakse mingit ruumielementi rõhutada ja sellele tähelepanu tõmmata. See võib olla terve sein, selle osa või mistahes arhitektuurielement. Kõik ülejäänud seinaosad värvitakse sobivates varjundites. Dekoratiivmaterjalide eripära seisneb selles, et need ei eristu mitte üksnes värvuse, vaid ka pinnatekstuuri poolest. Kui soovid värviaktsente ja struktureeritud pindu kombineerida, siis võib materjale ka üksteise peale kanda. Vaatleme näiteks joonte efektiga struktuurvärvi Alpina Linie Effekt. See loob seina pinnale peene joonelise mustri, mille väljendusrikkust võib rõhutada eredate varjundite või metalsete värvidega. Dekoratiivsed efektid võivad tervikuna varjundi poolest seinavärviga kokku langeda, sellega harmoneeruda või kontrasti moodustada. Üldiselt on kõige sobivam hele pinnavarjund, mis on vastavuses efekti tooniga. Kahtluse korral arvesta, et neutraalsed kreemikad ja helehallid toonid sobivad pea kõigi varjunditega, olgu need dekoratiivsete efektidega või ilma.

 

 

Alpina Beton Effekt

Eriti tagasihoidlikud ja moodsad aktsendid saadakse siis, kui kasutatakse betooniefektiga materjale. Niisugused materjalid võimaldavad luua lihtsa õhkkonna. Koos küllastunud varjunditega, näiteks punasega, on võimalik saada tõeliselt nauditav tulemus. Sel juhul soovitatakse lisada veel ka kolmas koostisosa – hele ja neutraalne varjund, mis kontrasti pehmendaks. Selliseks varjundiks võib olla näiteks helehall. Betooniefekti saab eriliste raskusteta luua tootega Alpina Beton Effekt.

Kuld

Sametiselt kuldne sädelus annab seinapinnale täiesti ainulaadse aktsendi. Sellise tulemuse saab tootega Alpina Metall Effekt. Nendega sobivad kokku nii heledad kui ka tumedad tagasihoidlikud ja elegantsed toonid. Kui eelistad külluslikku ja väljendusrikast tooni, siis võid lisada lillasid varjundeid.

Valge värvus ja struktuursed pinnad

Valgetes toonides kujundatud ruum on lummav ja seal valitseb suursugune meeleolu. Valge tavavärvi kasutamine koos valge struktuurvärviga lubab aktsente luua kahe tekstuuri kõrvuti paigutamise teel. See on võluv mäng pindadega.

Nõuanne: aktsendiga seinte eraldamine

Aktsendiga sein (olgu tegemist tavalise värvi või efektmaterjaliga) muutub eriti märgatavaks, kui paigutada see õigesse „raami”. Selleks kleebi seina välisäärtele neljasentimeetrine kleeplint – siis ei satu värvi seina äärtele – ja saadki „valge raami”.

Tähelepanu! Eemalda kleeplint kohe pärast värvimist veel niiskelt seinalt, vastasel korral võib värv raami siseäärel praguneda.